AI asistenti mohou dodat lékaři potřebná data pro správnou detekci rakoviny prsu v prvním stádiu a dramaticky zvýšit šance na přežití pacientky.
Lékaři využívající umělou inteligenci jsou schopni častěji rozeznat rakovinu prsu již v počátečních stádiích, než lékaři kteří AI nevyužívají. Umělá inteligence pomáhá chránit životy a šetří peníze zdravotnímu systému.
Mamografickou hustotu prsní tkáně je obtížné jednotně vyhodnotit a kvantifikovat. Zejména u prsou denzity typu BIRADS C a D je navíc limitována možnost v tomto prostředí okem rozeznat nádorovou tkáň od husté tkáně prsní žlázy. Aplikace umělé inteligence automaticky analyzuje snímek a generuje kvantitativní hodnocení denzity prsu. Tímto způsobem AI poskytuje radiologům lepší diagnostickou přesnost zejména u prsů s vyšším podílem žlázy, a snižuje variabilitu jejich názorů. Napomáhá tak včasné diagnostice rakoviny prsu.
Pokud se nádorové onemocnění dokáže podchytit včas, pacientky mají až 99% šanci na přežití (Zdroj).
Díky umělé inteligenci vytrénované na několika desítkách tisíc případů onemocnění prsu se mohou různé zdravotní problémy začít řešit včas. To může vést k záchraně prsní tkáně.